Fontos utat adtak át Hevesben

Két szakaszon, összesen csaknem 19 kilométer hosszon újították fel az Eger-Hollóstető-Miskolc összekötő utat. Az Észak-Magyarországi Operatív Program (ÉMOP) keretében, európai uniós társfinanszírozással lebonyolított útrekonstrukció több mint 700 millió forintba került. Az ünnepélyes útátadásra Felsőtárkányban került sor.

Pannon Egyetem: 4,3 milliárd forintos fejlesztés

A veszprémi székhelyű Pannon Egyetem 4,3 milliárd forintos fejlesztést hajthat végre 2009-től 2011 végéig, ehhez 4,1 milliárd forint uniós és állami támogatást kapott az intézmény.

Átadták a "jövő iskoláját" Érden

Befejeződött az érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola komplex fejlesztése. Az építkezés fedezetéül az Új Magyarország Fejlesztési Terv pályázatán nyert 250 millió, valamint az érdi önkormányzat által biztosított közel 500 millió forint szolgált.

Lezárult a kétszázmilliós közlekedési fejlesztés

Csaknem 200 millió forintos közlekedésfejlesztési beruházás zárult le a napokban Debrecenben; a projekt részeként 47 buszmegállót felújítottak, akadálymentesítettek és úgy alakítottak át, hogy méreteiben igazodjon a nyár óta közlekedő új városi buszokhoz.

Hétszázmilliós tehetséggondozó program

Komplex tehetséggondozói és képzési hálózat kialakítására nyert 700 millió forintot uniós pályázaton a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács.

Egészségügyi kutatócentrum épül Balatonfüreden

Neves hazai egyetemekkel is együttműködő orvosi, orvosbiológiai műszerek, terápiás eljárások, funkcionális élelmiszerek és gyógyszerkombinációk fejlesztésére, valamint gyártására szakosodó magyar K+F klaszterközpont jön létre Balatonfüreden.

Fontos térségi út újult meg Borsod északi részén

Kilenc kistelepülés lakói a közvetlen haszonélvezői annak az uniós támogatással kivitelezett egymilliárd forint értékű beruházásnak, amelynek során 46 kilométernyi mellékút újult meg Észak-Borsodban. Az ünnepélyes szalagátvágásra csütörtökön került sor Kiss Péter társadalompolitikai miniszter részvételével.

Tizenhárom kilométeres a Bugyiba vezető út

Ünnepélyes útátadásra és projektbemutatóra került sor csütörtökön Taksonyban. A Taksony-Bugyi összekötő utat csaknem 13 kilométer hosszon újították fel európai uniós támogatással. Az eseményen az érintett települések vezetői mellett beszédet mondott Varju László, az NFGM államtitkára is.

Turisztikai fejlesztések Lenti térségében

Mintegy 66 millió forint uniós támogatást nyert el Lenti Kistérség Többcélú Társulása turisztikai kínálatbővítésre tizenöt konzorciumi partner; civil szervezetek, egyesületek, egyéni vállalkozók, önkormányzatok bevonásával.

Négymilliárd forintot költenek a pálinka népszerűsítésére

Folytatódik a korábban megkezdett marketing program a pálinka népszerűsítése érdekében, az eddigi 150 millió forint után az idén újabb 50 millió forint áll rendelkezésre erre a célra.